Yangın Hatları

Kurum ve fabrika tesislerin yangın yönetmeliğine uygun olarak statik hesaplarının yapılması, projelendirilmesi ve uygulanması işlerini başarıyla yürütmekteyiz. Özellikle son yıllarda değişen yönetmeliklerle 1000 m2 ve üzeri tesislerin ruhsatlandırılması için yangın tesisatı aranmaktadır. Firmamız, MMO tarafından eğitilmiş ve yetkilendirilmiş konusunda uzman mühendis kadrosuyla tüm yangın tesisatı ihtiyaçlarınıza hızlı ve zamanında cevap verebilmektedir. 
 
Bazı uygulama türleri; 
 
1. YAĞMURLAMA SİSTEMİ
Yangın yağdığında otomatik olarak devreye girer ve alevlerin üzerine su boşaltarak yangını söndürüp yayılmasını önler. İstatiski incelemelere göre otomatik sprink sistemine sahip binalarda çıkan yangınların %95 daha başlangıçta sönmüştür.
2. YANGIN DOLAPLARI 
Yüksek binalar ve toplam kapalı kullanım alanı 1000 m2 den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma amaçlı ve eğitim binalarında ve kapalı kullanım alanı 2000 m2 den büyük bütün binalarda yangın dolabı yapılması mecburidir. Yangın dolapları her katta ve yangın duvarları ile ayrılmış her bölümde aralarındaki uzaklık 30 metreden fazla olmayacak şekilde düzenlenecektir. 
3. HİDRANTLAR
İmar planlama alanı 5000 m2 den büyük olan ve içerisinde her türlü kullanım alanı bulunan yerleşim alanlarında dış hidrant sistemi yapılması şarttır. Hidrantlar arası mesafe, çok tehlikeli bölgelerde 50 mt, yüksek tehlikeli bölgelerde 100 mt, orta tehlikeli bölgelerde 125 mt, düşük tehlikeli bölgelerde 150 mt alınır. 

25. YIL

Yangın Hatları - BAZTAŞ
Hızla gelişen teknolojiye uyum sağlayıp gelişime katkıda bulunarak, konusunda " en iyi olma " amacıyla ; kaliteli, güvenilir, ekonomik ve müşteri odaklı hizmet ilkelerini görev kabul eden firmamız , 1996 yılından beri fabrika montajları konusundaki çalışmalarını geliştirerek sürdürmektedir.
yangin-hatlari-anahtar-kelimeler